KATARZYNA SIKORSKA: jazz, modern jazz, taniec współczesny, akrobatyka, t. nowoczesny

Jej motto: „Jeśli na koniec treningu nadal wyglądasz pięknie i uroczo, oznacza to, że nie trenowałeś/aś wystarczająco mocno”

Jest magistrem pedagogiki tańca i choreografii, ukończyła też studia na kierunku tancerz-choreograf (AHE w Łodzi). Dodatkowo jest absolwentką Instruktorskiego Kursu Tańca Nowoczesnego w Poznaniu o specjalizacji: formy uliczne i kursu na trenera akrobatyki sportowej (w Łodzi). Była tancerką Teatru „Stworzenia”, „Sceny form różnych ALTERNATYWA” oraz grupy Agnieszki Cygan w Łodzi.

Początki jej przygody z tańcem rozpoczęły się wiele lat temu. Kiedy miała 6 lat wstąpiła do dziecięcego zespołu „Figielki” w Młodzieżowym Domu Kultury w Ostrowie Wielkopolskim i to tam stawiała swoje pierwsze kroki na scenie. Od tej pory każdej nocy śni sen o tańcu, który jest dla niej istotą, przygodą życia i sensem samym w sobie.

Kasia każdą wolną chwilę spędza aktywnie. wierzy, że ruch gwarantuje zdrowie i dobrą formę, nie tylko fizyczną, ale przede wszystkim psychiczną. Jej priorytetem jest określenie jasnego celu i dążenie do niego. Od tego rozpoczyna każdy nowy dzień. Praca z ludźmi jest dla niej wyzwaniem, swoich podopiecznych szanuje i motywuje do działania, wierząc, że wytrwałością i pracą można osiągnąć wszystko!

Jej podopieczne z reaktywacji JUŻ 14 RAZY STANĘŁY NA PODIUM ogólnopolskich turniejów tanecznych.

*

*

PATRYCJA FIDELUS: taniec klasyczny, t. współczesny, stretching

Jej motto: „Złe nastawienie jest jak przebita opona, jeśli go nie zmienisz, nie ruszysz z miejsca”

Jest absolwentką Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Feliksa Parnella w Łodzi, którą ukończyła po dziewięciu latach kształcenia.

Taniec jest obecny w jej życiu od najmłodszych lat. Przygodę z nim rozpoczęła w ludowym Zespole Pieśni i Tańca „Poltex”, równocześnie uczęszczała na zajęcia z akrobatyki. Następnie już w szkole baletowej zdobywała najcenniejsze umiejętności w takich technikach jak: taniec klasyczny, współczesny, ludowy czy charakterystyczny.

Brała udział w licznych przedstawieniach szkolnych i teatralnych m.in. na deskach Teatru Wielkiego w Łodzi, Teatru Muzycznego w Łodzi, Filharmonii Łódzkiej oraz Opery Narodowej w Warszawie.

Oprócz tego doszkalała się na licznych warsztatach tanecznych, prowadzonych przez polskich i zagranicznych tancerzy i instruktorów. Byli to m.in. Grzegorz Pańtak, Wiesław Dudek, Rosa Estrella czy Anna Nowak.

Od ponad pięciu lat prowadzi zajęcia taneczne dla dzieci i dorosłych. Jej młode podopieczne z grupy modern jazz stanęły na podium turnieju tanecznego.

Poza pracą instruktorską, Patrycja trenuje taniec w powietrzu (szarfy, drążki, koła cyrkowe i inne) – to jej najnowsza pasja, w której łączy klasyczną grację z elementami akrobatyki.

*

*

ANGELIKA SINIARSKA-TUSZYŃSKA : salsa, bachata, pin up, burleska

Jej motto to słowa Heraklita: „Kto nie dąży do rzeczy niemożliwych, nigdy ich nie osiągnie”

To dyplomowaną instruktorką tańca ze specjalizacją: techniki karaibskie (czyli salsa, bachata i pozostałe tańce latynoskie, wywodzące się z tegoż regionu) z międzynarodowym certyfikatem Dance Teacher. Posiada legitymację instruktora rekreacji ruchowej Polskiej Akademii Sportu i ponad dwudziestoletnie doświadczenie taneczne/sceniczne. Od 10 lat prowadzi zajęcia jako instruktor. Jest magistrem twórczego pisania na UŁ.

Zaczynała od klasyki i folkloru, występując z ZPiT Łódź. Równoległe uczyła się t. towarzyskiego i nowoczesnego, aby mieć rozeznanie w wielu stylach. Kiedy skończyła 16 lat, zakochała się w salsie oraz rewii na dobre i swoją dalszą edukację pokierowała w tym właśnie kierunku. Szkoliła się między innymi u: Joanny i Konrada Dąbskich, Macieja Zakliczyńskiego, Joanny Szokalskiej, Kamy Akucewicz, Anety Góral, K. Kroczak i innych. Uczestniczyła w Europejskich spotkaniach tanecznych i innych warsztatach o zasięgu międzynarodowym.

Jej podopieczni nieraz stawali na podium ogólnopolskich i wojewódzkich turniejów tańca (Taneczne Wiktorie, Aleksandrowska Wiosna, Riviera Cup, Sulmierzyce Open i inne). W reAKTYWACJI uczy stylów retro, takich jak pin-up oraz technik latino (Latino lub Salsa&Bachata Solo) i prowadzi grupę Obcasem w oko, z którą od lat tworzy spektakle taneczno-kabaretowe.

*

*

MONIKA GADZIŃSKA: jazz, taniec współczesny, taniec klasyczny

Jej motto to: „Dziś zrób dla siebie coś, za co podziękujesz sobie w przyszłości”

Jest magistrem pedagogiki tańca i choreografii.

Przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku 5 lat w zespole „Parbat”, z którym zdobywała liczne osiągnięcia w ogólnopolskich turniejach tańca.

Występowała w teledysku Marii Sadowskiej oraz statystowała w filmie „Powidoki” Andrzeja Wajdy.

Odbyła praktyki zawodowe w Teatrze Muzycznym w Łodzi.

Od zawsze zakochana w tańcu klasycznym i technice tańca współczesnego.

Rozgadana i pewna siebie. Zaraża uczniów pasją do tańca i dąży do tego aby posiadali perfekcyjną technikę.

W reAKTYWACJI prowadzi grupe dorosłą, zaawansowaną, w technice Modern Jazz.

Grupa zachwyca swoimi zapierającymi dech w piersiach pokazami oraz niesamowycie szybkimi postępami w tańcu.

*

*

ADAM BEDNARSKI: akrobatyka, stretching, gimnastyka artystyczna

Jego motto: „Dziś zrób to, czego innym się nie chce, a jutro będziesz miał to, czego inni pragną”

Jest dyplomowanym trenerem personalnym, fizjoterapeutą i instruktorem akrobatyki. Ukończył też kurs instruktora stretchingu i liczne szkolenia o odżywianiu.

Ponadto z wykształcenia jest inż. Automatyki i robotyki.

Gdy miał 5 lat, rodzice wysłali go na basen, potem na zapasy, przez co musiał obowiązkowo uczestniczyć w treningach akrobatyki (aż 3 h w tygodniu) i wtedy właśnie pokochał ten sport.

Zaczął trenować go codziennie (wtedy jeszcze nie wiedział, że należałoby robić chociaż jeden dzień przerwy :D), otaczając się ludźmi z tym samym hobby.

Miał to szczęście, że 2 razy w tygodniu mogł trenować gimnastykę sportową pod okiem Rosjanki (Natashy K.), która w latach 80-tych i 90-tych przygotowywała do startów młodych olimpijczyków.

Zwinny, gibki i pozytywnie zakręcony – zarazi Was swoją pasją na treningach w reAKTYWACJI.

*

*

OLIWIA OLCZYK – cheerleaderki, mażoretki

„Taniec trzeba mieć w głowie i w sercu, ciało się wyćwiczy”

Jest certyfikowanym trenerem cheerleaders – uczyła się od międzynarodowych sędziów European Cheer Union.

Jest dyplomowanym instruktorem tańca mażoretkowego IV stopnia, a od tego sezonu dodatkowo praktykującym sędzią na ogólnopolskich zawodach. Tancerka międzynarodowego zespołu Dream Team Majorettes, prezentującego się z pom-pomami i batonami na festiwalach na całym świecie

Jako mała dziewczynka marzyła, żeby zostać mażoretką, udając, że tańczy z patyczkiem do waty cukrowej. Rzeczywistość przyniosła jej więcej niż spełnienie marzeń – w 2016 roku zdobyła tytuł Wicemistrzyni Świata (jako solistka tańcząca z flagą). Zdoobyła też:

  • 5 miejsce na Mistrzostwach Europy Mażoretek w kategorii solo buława seniorki – 2019
  • 6 miejsce w kategorii solo buława seniorki na Mistrzostwach Europy – 2017
  • dwukrotnie brązowy medal Mistrzostw Polski Mażoretek – 2016, 2017
  • wielokrotnie medal Mistrzostw Polski Środkowej Mażoretek

.

*

*

PIOTR KRZYŻANOWSKI: breakdance

Piotr jest członkiem ekipy Eudezet Skillz, która znajduje się w czołówce polskich ekip tanecznych oraz wykazuje się także na scenie Europejskiej.

Z tańcem związany od 2009 roku, szkolił się u finalistów Red Bull BC one takich jak: Menno, Poe One, Hat Solo oraz BeatmasterT.

Wraz ze swoją drużyną wygrał M1 Talent Show w lipcu 2018 roku oraz brał udział w europejskim programie World of Dance, w którym przeszedł do etapu pojedynków.

Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy instruktorskiej, zaraża miłością do bboyingu, a swoje pokazy wzbogaca o coraz ciekawsze akrobacje.

Piotr prowadzi w reAKTYWACJI  grupę dziecięcą breakdance.

Słynie ze świetnego kontaktu z dziećmi i młodzieżą oraz umiejętności bezstresowego motywowania młodych tancerzy.

Dzięki temu jego grupy robią szybkie postępy w nauce i prezentują się świetnie podczas pokazów tanecznych.

Piotr jest wzorem i inspiracją dla swoich podopiecznych.

*

*

NAYLA: taniec brzucha, hula

„Z tańcem żyje się ciekawiej – każda przygoda taneczna niesie ze sobą wolność i kreatywność, a jednocześnie zawsze zabiera na fascynującą wędrówkę w głąb siebie”.

Jest absolwentką anglistyki na UŁ oraz artystą plastykiem. Zanim zajęła się arabskim tańcem brzucha, zebrała doświadczenie w różnych stylach tańca.

Pracę z ciałem rozpoczęła od gimnastyki sportowej, w której była 6-krotną medalistką. Swoją gibkość i elastyczność wykorzystała następnie, tańcząc przez 4 lata balet klasyczny z choreografami Teatru Wielkiego.

Następnie rozwijała się w coraz nowocześniejszych formach: w tańcu towarzyskim i modern jazzie. Kolejne lata tańca przyniosły zwrot w stronę orientu – 2 lata tańczyła flamenco, a od 20 lat zajmuje się tańcem brzucha, który pozostał obecnie jej ulubioną formą ekspresji.

W międzyczasie, pojawiła się również nieco odmienna w klimacie pasja taneczna, pełna spokoju i miękkości, czyli taniec hawajski Hula. Jego najciekawszą stroną jest to, że przynosi duże zmiany wewnętrzne i inspirujące refleksje na temat własnego życia. A to podoba się Nayli najbardziej.

*

Marta Gębalska: flamenco

Marta swoje pierwsze taneczne kroki stawiała jako dziecko na kursach tańca klasycznego, współczesnego oraz ludowego w łódzkim zespole Harnam, w którym zdobyła doskonałą bazę do dalszego rozwoju – nauczyła się panować nad ciałem, świadomie wykonywać ruchy.

W 2005 roku zakochała się jednak w technice flamenco i poświęciła się jej na dobre, zaczynając naukę pod okiem Anny Redlin.

Po trzech latach intensywnej pracy wyjechała do Hiszpanii, gdzie przez trzy lata zgłębiała jeszcze dokładniej strukturę tego tańca. Następnie przez dwa lata kontynuowała naukę w Paryżu i znów w Polsce.

Jej nauczycielami byli: Agnieszka Przybyszewska, Alicia Marquez, Chua Alba, Juan Polvillo, Manolo Punto, José Maya, Andres Peña, Juana Amaya, Sergio Aranda, Mateo Gallito i Marta Dębska.

W lipcu 2018 Marta prowadziła warsztaty choreograficzno-ruchowe w ramach Międzynarodowych Spotkań Artystycznych „Eksperyment” – „Poza obiegiem – Prowincja 2018”, których rezultatem był prezentowany na Spotkaniach spektakl. W tym roku akademickim rozpoczyna studia na kierunku choreografia w Akademii Muzycznej w Łodzi. Trzymamy więc za nią kciuki.

*

*

Aleksandra Bartczak:
prowadzi zajecia baletu oraz modern jazzu dla dzieci

Ola to instruktor tańca i gimnastyki ,

absolwentka Akademii Humanistyczno Ekonomicznej w Łodzi, wydział artystyczny –  na kierunku Taniec, ze specjalizacją tancerz-choreograf.

Swoja przygodę z tańcem zaczęła jeszcze w szkole podstawowej w zespole pieśni i tańca „Pędziwiatry”.

Nastepnie przez wiele lat trenowała rock’n’rolla sportowego w zespole KIKI-DANCE.

Później w klubie tanecznym Cube Dance Academy, gdzie doskonaliła techniki taneczne tj: jazz, modern jazz, balet, hip-hop, disco.

Brała udział w wielu rożnych warsztatach tanecznych.

Pod okiem W.”Dziunka” Barańskiego słynnego kaskadera wystapiła w epizodach filmowych-teatralnych jako – dubler,kaskader.

Tańcem i akrobatyką zajmuje się na codzień prowadząc zajęcia z dziećmi oraz dorosłymi.

*

*

Anita Sołtysiak: hip-hop, dancehall, reggaeton, współczesny

Jej motto to: „Podróż tysiąca mil zaczyna się od jednego kroku”

Jest absolwentką instruktorskiego kursu na Akademii Mistrzostwa Sportowego we Wrocławiu.

Tańczy od 8 roku życia – najdłużej hip-hop, następnie dancehall, reggaeton, współczesny i jazz.

Wielokrotnie brała udział w warsztatach z Majkelem Kalcowskim, ćwiczyła też pod okiem Stefano Silvino, zwycięzcy You Can Dance.

Uczyła się poppingu na warsztatach z Kaczorexem i Lipskim.

Jako tancerka, uczestniczyła w programie muzycznym Disco Star. Tańczyła także w Teatrze Wielkim na gali 100-lecia Chorągwi Łódzkiej.

Od kilku lat jako trenerka prowadzi formacje taneczne. W 2017 r. jej zespół Impet zajął II miejsce na międzynarodowym festiwalu Top Art w Chorwacji.

*

*

*

NATALIA ŚCIESZKO: dancehall

Natalia to doświadczno instruktorka i absolutna pasjonatka stylu dancehall.

Tańczę dancehall od 7 lat i odbyła warsztaty u tancerzy z Jamajki, USA, Francji, Holandii, Ukrainy, Rosji, Austrii, Czech oraz wielu innych

Szkoliła się między innymi na takich obozach jak: wicked dance camp oraz mad vibe camp, zdobywajac wiedzę od takich instruktorów jak: Laure Courtellemont, Sir Ledgen, Marthe Vangeel, Katrin Wow, Zidan Xqlusiv, Craig BlackEagles, Rudey Legacy, Killer Bean, Jr Black Eagle, Ami BG dancer, Ilya Rysin, Audrey Bosc, Rafa Redvolcon, Facu Vera Ramirez